Kawiarki indukcyjne – Porządna kawa parzona w domu

Zapach kawy już sam w sobie powoduje efekt obudzenia, a jeśli ma się porządny sprzęt do jej parzenia – to efekt jest znamienity. Taki trunek może byc zatem bardzo przyzwoicie przygotowany w domowych warunkach – a to wszystko dzięki zaopatrzeniu się w kawiarki indukcyjne, które swoją prostą budową potrafią wyczarować niejedno espresso.

Prosta budowa – świetna kawa

Do wyboru są kawiarki indukcyjne ciśnieniowe:

  • stalowe,
  • aluminiowe.

Wszystkie posiadają wygodne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie gorącego napoju. Kawiarka składa się z części dolnej i górnej. Do dolnej nalewa się wodę, zakłada się sitko lub filtr (w którym należy umieścić odpowiednią ilość kawy), po czym całość się zakręca. Następnie wystarczy postawić kawiarkę indukcyjną na kuchence i poczekać około 5 minut do uzyskania gotowego naparu. Takie przygotwanie kawy jest bardzo proste i nie wymaga szczególnego zaawansowania. Każdy będzie mógł się zamienić w baristę.

Szczególny design

Standardową wersją są kawiarki w swojej naturalnej barwie stali lub aluminium. Nie brakuje także modeli, które posiadają elementy kolorowe, np. czerwone, zielone, żółte, fioletowe. W ten sposób można wzbogacić kuchnię o wyjątkowe akcesorium, które znakomicie wpasuje się do reszty stylizacji. Codzienne korzystanie będzie jeszcze bardziej przyjemne, jeśli ten gadżet nawiąże do indywidualnych preferencji dotyczących wyglądu. Ponadczasowość i funkcjonalność idą tutaj ze sobą w parze, wobec czego można wybrać to, co się spodoba. Kawa jak marzenie może być na wyciągnięcie ręki.