Kawiarki aluminiowe

Kawiarki aluminiowe mogą być urządzeniem, które zagości w niejednym domu. W każdej rodzinie znajdzie się ktoś, kto uwielbia kawę i pije ją regularnie.

Kawiarka to dwuczęściowy czajniczek, dzięki któremu możemy przygotować mocno aromatyczną kawę parzona pod ciśnieniem na kuchence w ok. 3 minuty..

Jaką kawiarkę wybrać?

Pomimo tego, że dostępna jest już w cenach od 20-40 zł warto się zastanowić nad tym, aby kupić trochę droższą. Różnica w cenie wynika z materiału, z jakiego kawiarka jest wykonana, a to przekłada się na smak kawy i nasze zdrowie. Jeżeli kawiarka została wykonana z taniego materiału wtedy do wody i kawy mogą uwalniać się związki, które później wprowadzimy do swojego organizmu.
Kawiarki aluminiowe są bezpieczne i można ich używać na kuchni elektrycznej, gazowej i ceramicznej. Zbudowane są z trzech części:

  1. Zbiornika na wodę na samym dole
  2. Sitka – usytuowanego nad zbiornikiem na wodę, wsypujemy do niego kawę
  3. Głównego zbiornika nad sitkiem, w którym otrzymujemy napar z kawy.

Kawa powstaje, gdy gorąca woda przechodzi przez sitko z kawą. Tak powstały ekstrakt przepływa następnie do głównego zbiornika.
Jeżeli chodzi o rodzaj kawy, jaki używamy do przygotowania ekstraktu z kawy w kawiarce to można zakupić specjalnie do tego celu odpowiednio zmieloną kawę lub samemu ją zmielić. Stopień mielenia kawy do kawiarki jest średni.

Choć w kawiarce można zrobić na przykład espresso z Moki pamiętajmy, że kawiarka nie zastąpi ekspresu ciśnieniowego pomimo takiej samej nazwy. Możemy jednak cieszyć się smakiem samodzielnie przygotowanej kawy w domowym zaciszu.